Kalendarium wykonawców koncertów
Festiwalu Muzycznego
„Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Rzeszowskiej
i Ko¶ciołach Rzeszowa” 1992-2006

Organi¶ci:

Andrews Colin (USA) 1995
Athanasiades Georges (Szwajcaria) 1997
Badalyan Tamara (Armenia) 2003
Banek Bartłomiej 1998
Barczewski Edward 1997
Białko Andrzej 1993, 2000
Brodacki Robert 1999
Charau Isabelle (Francja) 1993
Chorosiński Andrzej 1992, 1994, 1995, 1998, 1999, 2001, 2002, 2004, 2005, 2006
Ciecierski Jacek 2000
D±browski Michał 1993, 1994, 1997, 2000, 2003
Digrys Leopoldas (Litwa) 2005
Duda Krzysztof 1998
Dzioba Anna 1992
Fishell Janette (USA) 1995
Gembalski Julian 1992, 1993, 2002
Golonka Wacław 1994, 1999
Golub Ludmila (Rosja) 2002, 2005
Grabowski Bogusław 1992, 1997, 2000
Gröschel Rolf (Niemcy) 1992
Grubich Ewa 1996
Grubich Joachim 1992, 1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2001, 2002, 2004
Gudel Klemens 2000
Gwardak Henryk (Finlandia) 2006
Hwa Lee Sung (Korea Płd.) 1995
Jakubczak Bartosz 2006
Kamiński Sławomir 2000
Klauza Gabriela 1992, 1997, 2001
Krawiec Waldemar 1998
Kudlicki Marek 1993
Latała Krzysztof 1996
Malanowicz Jarosław 1993, 1996
Maleszka Witold 1996, 2000
Mäder Thorsten (Niemcy) 1994
Mück Matthias (Niemcy) 2002
Nowak Tomasz Adam (Niemcy) 1996
Paj±k Piotr 2005
Perucki Roman 1995, 1999, 2001, 2005
Pol van de Wijnand (Holandia) 1994
Salvatori Grazia (Włochy) 1998
Sauer Thomas (Niemcy) 2004
Schmitov Alexey (Rosja) 2006
Semeniuk-Podraza Mirosława 1994, 1998, 2004
Semla Maciej 2006
Serafin Józef 1997, 1998, 2004
Smidt Ulfert (Niemcy) 2001, 2004
Sordo del Federico (Włochy) 2005
Spang-Hanssen Ulrik (Dania) 1999
Stefański Marek 1992, 1993, 1995, 1996, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006
Stock Martin (Niemcy) 2003
Strohhäcker Martin (Niemcy) 1998
Suk Kim Hyun (Korea Płd.) 1995
Termini Claudia (Włochy) 1994
Toporowski Marek 1994
Trummer Johann (Austria) 2000
Walraven Jan (Holandia) 1999
Werner Karin (Niemcy) 1995
Won Kim (Korea Płd.) 1995
Zalewski Witold 2006
Zierenberg Christian (Niemcy) 2002, 2005

Wokali¶ci i pozostali instrumentali¶ci:

Bieńkowska Agata, alt 1996 Cecocho Igor, tr±bka (Białoru¶) 1998, 2001
Cie¶la Robert, tenor 1994, 2003, 2005, 2006
Cie¶la Ryszard, baryton 1994, 2003, 2005, 2006
Ciszek Bożena, alt 1994
Ciszewski Piotr, tenor 1996
Danczowska Kaja, skrzypce 1993, 2000, 2002
Gierlach Robert, bas 1994
Grudzień Andrzej, skrzypce 1994
Haba Ryszard, instrumenty perkusyjne 2004
Jakowicz Jakub, skrzypce 1998
Jakowicz Krzysztof, skrzypce 1993, 1996, 1998
Jarecka Monika, skrzypce 1994
Kusiewicz Piotr, tenor 1995
Langerak van Loes, alt (Holandia) 1999
Leofreddi Fulvio, skrzypce (Włochy) 2002
Majerski Stanisław, tr±bka 2005
Mateja Łukasz, klawesyn 2000
Mikołajczyk-Madej Stanisława, sopran 2000
Monasterska Agnieszka, mezzosopran 2006
Moszyński Kazimierz, flet 1994, 1998, 2000, 2003
Oberbek Jan, gitara klasyczna 1996
Orkisz Andrzej, wiolonczela 1996
Ozimkowski Jacek, bas 1999
Paluch Paweł, akordeon 2001
Płonka Alicja, sopran 2004
Polonek Krzysztof, skrzypce 1997
Repko Borys, tenor (Ukraina) 2001, 2002
Roszkowski Marek, obój 1998
Rzepka Marek, baryton 1998
Rzymkowski Andrzej, saksofon 1999
Siewierski Wiesław, baryton 1997, 2000, 2004, 2005
Skałuba Paweł, tenor 1994, 2000
Skrla Leszek, bas 1996
Skwarczyński Marek, tr±bka piccolo 1993, 1995
Stopińska Anna, skrzypce 1995, 2005
Supranowicz Joanna, harfa 1994
Szreder Robert, skrzypce (Holandia) 1995
¦lusarczyk Tomasz, tr±bka 2005
¦wi±tek-Żelazny Barbara, flet 1996, 1997, 1998, 2000, 2001, 2002, 2005
Towarnicka Elżbieta, sopran 1993, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2004
Welc Monika, gitara klasyczna 2005
Wilczyńska Barbara, flet 1998
Witczak Magdalena, sopran 1996
Wolak Marcin, bas 1997, 2006
Woytowicz Stefania, sopran 1993
Wójtowicz Paweł, skrzypce 2000
Ziaja Magdalena, sopran 2003, 2004, 2005

Chóry, orkiestry i zespoły kameralne:

Akademicki Chór „Organum” 1993
Chór Akademicki SGGW w Warszawie 1994
Chór „Cantores Resovienses” 2000
Chór Chłopięcy Katedry Rzeszowskiej „Pueri Cantores Resovienses” 1996, 2000, 2001
Chór Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-¦piewaczego 2004
Chór Kameralny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie 1997
Chór Męski Bazyliki Mariackiej w Krakowie 2005
Chór „Trembita” Filharmonii Lwowskiej 1994
Krakowski Zespół Instrumentów Dętych 1999
Krakowski Zespół Kameralny 2000, 2002
Męski Kwartet Wokalny „Triplum” 2006
Orkiestra Filharmonii Rzeszowskiej 1994
Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie 1999
Orkiestra Kameralna Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie 1994, 1995, 1997
Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii 1993
Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy 2004
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie 2000, 2006
Palestrinachor (Niemcy) 1992
Rzeszowska Orkiestra Kameralna 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2004
Schola Gregoriańska WSD Zakonu Paulinów w Krakowie 1995
Warszawska Orkiestra Kameralna 1994
Zespół Instrumentalny „Ricercar” 1993
Zespół ¦piewaków „Vox Angeli” 2006

 

www.katedra.rzeszow.pl

statystyka